طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی علم و هنر ترکیب رنگ ها، اثاثیه ها و سایر اشیاء موجود در یک ساختمان برای زیبا تر جلوه دادن آنها است. گاهی اوقات این موارد شامل اثاثیه ها و اشیاء خارج از ساختمان نیز می شود.
در واقع طراحی دکوراسیون داخلی تشکیل یافته از مجموعه ایی از متریال های کاملا مورد نیاز که بصورت علمی و تخصصی در اختیار فضای مکان مورد نظر کارفرما قرار می گیرد.
علاوه بر استفاده درست از متریال و ترکیب درست فاکتورهای ذکر شده یک طراح خوب باید به طور موثر با نقاش ساختمان، برق کار، طراح کاغذ دیواری، مبل ساز و…در ارتباط باشد. این موضوع یکی از جنبه های مهم کار طراح دکوراسیون داخلی است

 تاریخچه طراحی دکوراسیون

در گذشته این طراحی همزمان با ساخت بنا انجام می شد. اما گسترش شهر نشینی، قرار گرفتن اقشار مختلف در کنار هم و پیچیده شدن معماری حرفه ی طراحی دکوراسیون داخلی را به وجود آورد. معمار ها این افراد را استخدام می کردند تا تکمیل کننده کار آنها شوند.
مصریان باستان اولین کسانی بودند که با استفاده از پوست جانوران و مجسمه ها به زیبا سازی محل سکونت خود روی آوردند.
اما شاید مهمترین نقش را در گسترش این حرفه رومیان باستان داشتند. آنها زیبایی و راحتی را در طراحی دکوراسیون منزل ترکیب کردند  و بسیار علاقه داشتند تا زندگی پر زرق و برق خود را نشان دهند.  بعدها اروپایی ها استفاده از رنگ ها را در این حرفه رایج کردند.
در عصر جدید با اختراع لوازم خانه مثل یخچال، اجاق گاز، تلویزیون طراحی دکوراسیون منزل ابعاد جدیدی به خود گرفت.

مهمترین فاکتور در طراحی دکوراسیون

یکی از مهمترین مواردی که هنگام طراحی دکوراسیون داخلی باید مورد توجه قرار بگیرد فضای بنا است. هر فضایی با عنوان و موضوعی خاص ، با توجه به روح کار و نیاز آن و بررسی و تحقیق و آنالیز آن برند و یا موضوع خدماتی خواست و نیاز مشتری ، طراحی و اجراء و نورپردازی و چیمدمان آن صورت می پذیرد .
بطور مثال : طراحی فضای کاری یک مطب چشم پزشکی که بیمارانی دارد که از موضوع بینایی رنج می برند و یا یک محیط آرام بخش دفتر یک روانپزشک در قیاس با فضای یک فست فود و یا فضای یک برند لباس ، بسیار متفاوت می باشد .
نورپردازی ، رنگ ، چیدمان ، متریال ، خلاقیت موضوعی ، روان شناسی و شناخت کامل مخاطب ( مشتری ) همه و همه چیزهایی است که بصورت علمی و تخصصی ، عملکرد یک دیزاینر به حساب می آیند .

انتخاب درست طراح دکوراسیون منزل و اماکن تجاری

 سود و منفعت شخصی یک مرکز تولیدی که بخواهد در قبال فروش دو سه رقم کالای خود ، آنهم در حجم بسیار بالا و غیر منطقی ، فاکتورهای بلند و بالایی به کارفرمای خود ارائه دهد در کوتاه مدت سبب خواهد شد که کارفرما ، مجددا با پرداخت هزینه های بسیار بالا دست به تغییر و تخریب فضای بازسازی شده خود بزند .
در مورد فضاهای اجرایی ، مواردی چون طراحی و اجرا نمای ساختمان و یا طراحی و اجرای دکوراسیون  و یا طراحی و اجرای فضای سبز خود ، پیش از هرگونه انتخاب ، با تحقیق و مطالعه ، به سراغ گروهی از طراحان داخلی بروید که هم تجربه و علم و تخصص کار اجرایی را داشته باشند و هم به زبان خلاقیت هنری آشنا باشند و بتوانند با استفاده از ابزار خِرَد و روحشان ، در کار شما شگفتی و زیبایی بیافرینند .
 عدم شناخت از کارایی و عملکرد یک مجری و طراح و یا یک گروه اجرایی و انتخابی غلط ، ممکن است هزینه های بسیاری را برای شما کارفرمای محترم به دنبال داشته باشد و یا در مقابل عملی قرار بگیرید که نه تنها رضایت شما را جلب نکند ، بلکه مجبور شوید  به دوباره کاری و دوباره سازی فضای خود اقدام نمایید .
به طور مثال شرکت ها و دوایر دولتی بسیاری این تجربه تلخ را در کارنامه بازسازی فضای تجاری و اداری خود داشته اند  .
آنها برای برای موضوع طراحی و اجرای محیط مسکونی و یا تجاری و اداری خود از طریق سایت هایی با موضوع دکوراسیون داخلی با شرکت هایی آشنا و وارد گفتمان شده اند که این شرکت ها بیش از آن که دیزاینر باشند و از گروه حرفه ایی طراحی و اجرایی جهت همکاری استفاده کنند ، فروشنده و یا تولید کننده یک یا دو سه مورد از متریالهای دکوراسیون داخلی مثل دیوارکوب ها ، لمینت ، انواع چوب و … ، می باشند. طبیعتا سود این شرکت ها و یا کارخانه جات در کاربرد متراژ و حجم وسیعی از متریالهای تولیدی خود می باشد .
این شرکت ها در و دیوار و تمامی فضای شما را مملو از دیوار کوب و لمینت و چوب های روکشی پوشش خواهند کرد تا در یک جمع از فروش تولیدات خود و نصب آنها به عددی سنگین و رنگین و قابل توجه برسند .
بر این عملکرد ، نمی توان عنوان طراحی و اجرای تخصصی دکوراسیون داخلی گذاشت !
مرکز طراحان داخلی تصویرگران پویا اندیش متشکل از طراحان و مهندسین معمار مجرب و ماهر و با تجربه ی اجرای صدها پروژه در سطح شهر تهران آماده مشاوره به شما کارفرمای محترم است.
پیش از هرگونه تصمیم گیری ، برای انتخاب گروه حرفه ایی طراحی و اجرایی پروژه خود با ما مشاوره ایی داشته باشید . برای این مشاوره چه به صورت تلفنی و چه به صورت حضوری با شما کارفرمایان محترم مبلغی دریافت نمی گردد.
برای اطلاع بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.
تلفن های تماس : 22587587   –   22580505